Mühendislik Departmanı

Mühendislik Bölümü; teknoloji ve insan kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak Mitaş Cıvata’nın üretebilme kabiliyetini en üst seviyeye çıkartmak amacıyla çalışmalar yürütebilecek, bilgi ve beceriyle donatılmış personele sahiptir.Son teknolojik çizim ve analiz programlarını etkin bir şekilde kullanmakta ve katma değeri yüksek ürünler için kalıpların tasarımını, simülasyonlarını ve sonrasında kendi bünyesinde bulunan kalıp imalat biriminde imalatlarını yapmaktadır. Aynı zamanda, endüstriyel otomasyon faaliyetleri ile de üretim proseslerinde verimlerini arttırmaktadır.

Firmalar nazarında üretim için gerekli kalıpları kendi bünyesinde imal etmesi oldukça önemlidir. Bunun bilincinde olan Mitaş Cıvata; üretim için gerekli tüm kalıpları, kurmuş olduğu imalat atölyesinde her geçen gün genişletmekte olduğu tezhah parkı ile üretebilmektedir. Bu şekilde dışa bağımlılığını minimuma indirerek, hızlı tepki verme süresi ile müşteri memnuniyeti arttırılmaktadır.
SAP ile entegre çalışan tam otomatik kalıp stoklama rafı ile modernize edilmiş kalıp stok birimi; fabrika bünyesinde kullanılan kalıpları birebir takip etmekte, her kalıbı temiz, tertipli ve her an kullanıma hazır durumda bulundurmaktadır.