Sürdürülebilirlik

MİTAŞ Cıvata, sürdürülebilir bir gelecek için sosyal, çevresel ve ekonomik yönleriyle ilgili entegre bir kurumsal sürdürülebilirlik yönetimi yaklaşımı izlemektedir.

Bu yaklaşım doğrultusunda şirket; çevre, sosyal sorumluluk, iş etiği, iş sağlığı ve güvenliği, kurumsal yönetim ve kaliteyi içeren konuları sürdürülebilirlik için hayati önemde görmektedir. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nde belirtilen ilkeler, MİTAŞ Cıvata'nin sürdürülebilirlik tutumu için genel bir çerçeve sunmaktadır.

Şirket, her yıl eğitim, kültür ve sanatı destekleyen ve yeniliği teşvik eden kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluklarıyla aktif olarak ilgilenmektedir.

MİTAŞ Cıvata, sürdürülebilirlik konularındaki sorumluluklarını sadece kendi çalışanlarına ve operasyonlarına değil, ilgili tüm taraflara da genişletmektedir. Dolayısıyla, tedarikçilerle ve diğer üçüncü taraflarla, aynı amaç doğrultusunda yer aldıklarından emin olmak için çevre yönetimi, iş etiği ve yolsuzlukla mücadele kuralları, kurumsal yönetim uygulamaları ve sosyal sorumluluk gibi sürdürülebilirlik faaliyetlerinin uygulanması ve sürdürülmesi için çabalar sarf edilmektedir.

Üst yönetim sürdürülebilirlikteki ilerlemeyi daha da geliştirmek amacıyla düzenli olarak gözden geçirmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

  • Türk Kızılayı'na kan bağışı yapıldı (Şubat 2019)
  • MİTAŞ Kompozit sponsorluğundaki Yıldız Teknik Üniversitesi Ae2 proje ekibi 5. kez güvenlik ödülünü kazandı. Avrupa'daki Off-Track Ödüllerinde "Önce Güvenlik" sloganı düzenlenen Shell Eco Marathon segmenti Londra ve 28 ülkeden 140 aracın katıldığı gençleri yakıtla çalışan araçlar geliştirmeye teşvik etmek geleceğin alternatifleri ve kamuoyunu bilinçlendirmek enerjinin verimli kullanımı (Mart 2019)
  • MİTAŞ Kompozit sponsorlu kayak yarışçısı Rabia Şehirli temsil edildi sprint, orta mesafe ve uzun mesafelerde ülkemiz Kayak Oryantiring Dünya Şampiyonası'nda düzenlenen yarışmalar Türk Milli Takımının katıldığı İsveç Pitea'da bu yıl ilk kez üç kadın ve bir erkek ile sporcular (Nisan 2019)
  • Katılımla şirket içi bilgilendirme eğitimi gerçekleştirildi Koru Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Dr.Nazire Uçar'ın önemli bir halk sağlığı sorunu olan sigara hakkında (Kasım 2019)
  • ASO 2 Organize Sanayi Bölgesi'ne fidan dikildi. tarafından başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyasının bir parçası Türkiye Orman Bakanlığı (Kasım 2019)
  • Mavi kutuların toplanması için tesislerimize yerleştirildi Toplantı kampanyasını desteklemek amacıyla plastik kapaklar Engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ihtiyaçları, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği. Toplanan kapaklar derneğe düzenli olarak iletilir (Kasım 2019)
  • Ankara Subaşı köyünün yapımına katkı okul "yakında bir köy var" adı altında yapıldı Tohumluk Vakfı tarafından başlatılan kampanya (Aralık 2019)
  • MİTAS Endüstri sponsorluğunda, çok sayıda katılımcı 18 farklı ülkeden “Uluslararası Yapısal Optimizasyonda Öğrenci Yarışması (ISCSO), her biri geleneksel olarak üniversite öğrencileri arasında düzenlenir yıl. Kyoto Üniversitesi'nden doktora adayı Kazuki Hayashi Japonya, bu yıl ödülü kazandı. Hepsine teşekkür ederiz Etkinliğe katkılarından dolayı ISCSO 2019 katılımcıları (Aralık 2019).

Sosyal Aktiviteler

- Yeşildere mesire alanında Bahar Şenliği düzenlendi personelimizin katılımı (Nisan 2019)

- Genel Müdürlüğümüzde “Merhaba Yaz” etkinliği düzenlendi ve Çalışanlarımızın katılımıyla Temelli tesisleri (Temmuz 2019)

- Çeşitli hastanelerle indirim anlaşmaları imzalandı. MİTAŞ Grup çalışanları menfaati (Ağustos 2018)

- ile düzenlenen futbol turnuvası MİTAŞ Grup şirketleri arasında 26 ekibin katılımı sona erdi MİT 12.5 ile Zinckeepers arasındaki final maçı 8'de Eylül. MIT 12.5, Çinko Muhafızlarını cezalarla mağlup etti. final maçı ve şampiyon oldu (Eylül 2019)

- Geleneksel MİTAŞ Grup tatil gezisi TUI'de gerçekleşti Magic Life Antalya'da tatil köyü. Toplam 220 çalışan ve aileleri bu geziye katıldı (Ekim 2019)

- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Afyon Şehitleri gezisi düzenlendi MİTAŞ Grup çalışanlarının katılımıyla (Ekim 2019)

- Genel Müdürlüğümüzde "Yaza Elveda" etkinliği düzenlendi ve Temelli tesisleri. Daha önce çalışmış çalışanlarımız MİTAŞ Grup da bu etkinliğe katıldı (Ekim 2019)