Sıcak Daldırma Galvaniz

Mitaş Cıvata bünyesinde Santrifüjle Galvaniz yapan iki adet tesis bulunmaktadır. Homojen kaplama kalınlığı sağlamak için geliştirilen özel olarak tasarlanan tam otomatik Santrifüjle Sıcak Daldırma Tesislerimizde, cıvata, somun, ankraj gibi dişli malzemeler ve rondela gibi küçük malzemelerin Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplaması yapılmaktadır.

Bu amaçla fabrikamızda 2000 ton/ay üretim kapasitesi Türkiye’de lider konumda 2 ayrı Sıcak Daldırma Galvaniz tesisi bulunmakta olup, tüm üretimin bilgisayar yardımı ile takip edildiği bir yazılım ile yönetilmektedir.

Galvaniz tesislerinin ocaklarının kimyasal kompozisyonu, uluslararası standartlara uygun çalışmak ve kaplama kalitesindeki değişkenlikleri minimize etmek amacıyla, Mitaş bünyesinden yer alan ISO17025 akreditasyonuna sahip laboratuvarda Spektral Analiz yöntemiyle kontrol edilmektedir. Aynı şekilde, kaplama kalitesine etkisi yüksek olan yüzey temizleme banyolarının kontrolleri deneyimli ve bu alanda eğitilmiş personeller tarafından periyodik olarak yapılmaktadır.